TERESA STĘPNIAK

Nie lada okazja

Dyktando

Dopóki dookoła nas tyle pięknej przyrody, mamy nie lada okazję, by uciec od szarości i monotonii. Warto by zorganizować wyprawę do najpiękniejszych zakątków Ziemi. Doprawdy kuszą mnie Wyspy Kanaryjskie i Góry Stołowe, Może Martwe i półwysep Synaj. Po prawdzie niektórzy zwiedzili świat w ramach misji ONZ, pomagali  Murzynom i Azjatom. Może i nam się uda?

Wśród nas, uczniów Gimnazjum nr 13, do niedawna krążyły pogłoski , iż laureaci konkursów Telewizji Polskiej będą mogli zwiedzić wzdłuż i wszerz wybrany kontynent. Nadaremnie czekaliśmy na potwierdzenie informacji. Wreszcie w kwestii zasad konkursu wypowiedział się dyrektor programów oświatowych. By wygrać, musielibyśmy sprostać niedoścignionej konkurencji.

Z lekka zaniepokojeni, spomiędzy najzdolniejszych wybraliśmy uczniów, którzy wystąpią w audycji na temat  sytuacji w polskiej ortografii. Wówczas znienacka zewsząd zaczęli napływać ochotnicy do innych konkurencji; byli wśród nich bez wątpienia - utalentowani amatorzy poezji i znawcy filmowych  melodii. Aby zwyciężyć, bez reszty musieliby utonąć w nie najłatwiejszych problemach współczesnego świata. Laureatem bowiem miał zostać nie byle kto – zespół, który napisałby nie najłatwiejszy , bo przesycony liryzmem i bezbłędny w pisowni, reportaż pt. „Z wyimaginowanej wędrówki Europejczyka do wnętrza Ziemi”.

Nie uwierzycie, udało się naszej nieprzeciętnej reprezentacji! Wkrótce jedziemy w  góry Andy!